سوله و همه چیز درباره آن

//سوله و همه چیز درباره آن

سوله و همه چیز درباره آن

سوله و همه چیز درباره آن:  سوله سازه ای فلزی مدرن می باشد که دارای سقفی شیب دار است و طراحی و ساخت بسیار حساسی دارد که باید صرفا به وسیله ی مهندسین و متخصصین امر انجام شود.

سوله ها شامل انواع تیرورقی- خرپایی و یو بی ام می باشند که دارای اجزایی با نام های مهاربند، سینه بند، قاب اصلی، وال پست، لاپه، استرات، باد بند، تکیه گاه چرثقیل  می باشند و کاربری های متفاوتی در صنایع گوناگون دارند.

سوله ها در  مقایسه با انواع ساختار هایی با کاربری های مشابه بسیار کم هزینه تر بوده و نیز به مراتب با سرعت بیشتری ساخته می شوند.

سوله و همه چیز درباره ی آن

در طراحی سوله و همه چیز درباره آن ها توجه به عواملی مانند میزان بارهای وارده به سوله، تراکم خاک محل احداث، محاسبه ی بار دینامیکی جرثقیل، نحوه ی اتصالات اجزای گوناگون به یکدیگر و بسیاری از موارد دیگر حائز اهمیت می باشد که باید تمامی آن ها با محاسبات دقیق و فنی انجام شوند. چرا که کوچکترین اهمالی در یکی از آن ها می تواند خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد.

برای اتصال اجزای مختلف سوله ها معمولا از روش هایی مانند جوشکاری و پیچ و مهره کردن و گاها استفاده از ماشین دوختی به نام سیمر استفاده می شود که البته مورد استفاده ی سیمر بیشتر در رابطه با سوله های یو بی ام است.

در یک بیان کلی؛ سرعت در ساخت، هزینه ی پایین، حمل و نقل و نصب آسان ، انسجام و استحکام بیشتر از ساختمان ها، قابلیت استفاده برای انواع صنایع و موارد مشابه باعث استقبال صنعتگران مختلف از ساختن انواع سوله ها می باشد.

صرفه اقتصادی در امر سوله سازی به میزانی است که در برخی موارد می توان از کاهش حتی ۵۰ درصدی هزینه ها نسبت به ساختمان سازی سخن گفت که در میان انواع سوله ها می توان سوله های خرپایی را به علت صرفه ی همه جانبه در عین داشتن بالاترین کاربری ها و کیفیت، به عنوان بهترین نوع سوله نام برد.

توسط | ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۱۱:۲۶:۲۰ +۰۰:۰۰ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶|

پیام بگذارید