سوله سبک

//سوله سبک

سوله سبک

سوله سبک : سوله ها انواع گوناگونی دارند. سه نوع سوله در صنعت سوله سازی در حال حاضر وجود دارد که از این میان تعدادی از آن ها بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد بیشتری دارند. به طور کلی سوله به سازی ای فلزی از جنس فولاد گفته می شود که سقفی شیب دار دارد.

سوله های فلزی در جهان امروز بسیار پر کاربرد تر و بهتر از سوله های بتنی و یا انواعی دیگر از سازه ها می باشند چرا که دارای خصوصیاتی مثبت می باشند.

ویژگی های سوله سبک

سوله ها همان طور که گفته شد از جنس فولاد بوده و سقفی شیب دار دارند. میزان فولاد مصرفی در انواع سوله متفاوت می باشد. وزن سوله ها معمولا نسبت به سازه های دیگر بسیار کم تر است. این موضوع در قیمت آن ها نیز تاثیر گذاشته و به ویژگی مثبت تبدیل کرده است. چرا که قیمت این سازه ها به میزان زیادی اقتصادی می باشد. ساختن و نصب سوله نیز به نسبت سازه های دیگر زمان کم تری می برد و از نظر زمانی نیز مقرون به صرفه می باشد. سوله ها معمولا از اتصالات پیچ و مهره به وجود می آیند.

به چه سوله ای سوله ی سبک گفته می شود؟

به طور کلی وزن سوله ها کم می باشد اما در بین سه نوع سوله ی خرپایی، تیرورقی و یو بی ام، سوله های خرپایی وزن بسیار کمی دارند. چرا که میزان فولاد مورد استفاده در سوله های دیگر به مقداری بیشتر می باشد. سوله های خرپایی از نظر وزن به سوله های سبک معروف هستند. میزان فولاد مصرفی در سوله های خرپایی خیلی کم تر می باشد و همین موضوع علاوه بر وزن کم این نوع سوله بر قیمت و کیفیت آن نیز تاثیر گذار می باشد.

سوله های سبک خرپایی دارای قیمتی پایین و مقاومتی بالا می باشند. به همین دلیل در صنعت سوله سازی طرفدار بسیاری داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این سوله های سبک با استفاده از قوطی های پروفیل به وجود می آیند و اجزای آن نیز با استفاده از ابزار پیچ و مهره به هم متصل می شوند. این نوع سوله به عنوان بهترین نوع سوله شناخته شده است.

 

توسط | ۱۳۹۶-۱۲-۷ ۱۱:۴۵:۳۳ +۰۰:۰۰ اسفند ۷ام, ۱۳۹۶|

پیام بگذارید