ساخت سوله خرپایی

//ساخت سوله خرپایی

ساخت سوله خرپایی

ساخت سوله خرپایی در میان دیگر انواع سوله ها بیشتر مورد اقبال صاحبان صنایع و بهره برداران از انواع سوله ها قرار گرفته است.

در ساخت سوله خرپایی به نکاتی مانند کم هزینه بودن و سبک بودن و قابلیت افزایش ابعاد دهانه تا متراژهای نامحدود و بسیاری از ویژگی های دیگر که باعث تمایز جدی آن با سوله های قدیمی تیر ورقی شده ، توجه شده است.

ساخت سوله خرپایی مانند تمام انواع سازه های سوله ای دیگر دارای طراحی های مهندسی دقیق و حساسی می باشد که افراد غیر متخصص قادر به ساخت آن ها نمی باشند.

مزایای سوله خرپایی

در توجیه استفاده و ساخت سوله ی خرپایی می توان به داشتن مزایای بسیاری از جمله : توجه به داشتن ظاهری زیبا، تطابق با آیین نامه های مقرراتی در حد بالا، داشتن وزن کم و در عین حال مقاومت زیاد در برابر زلزله، کم کردن میزان فولاد به کار برده شده در ساخت آن، کاهش چشم گیر هزینه ها در قیاس با سوله های دیگر و به خصوص تیر ورقی، امکان ساخت و نصب راحت و سریع، بالا بردن قابلیت آن برای استفاده در  مصارف متعدد صنعتی و بهینه سازی استفاده از فضا با در نظر گرفتن طراحی های خاص و منحصر به فرد آن ها و … اشاره نمود.

سوله ی خرپایی یکی از پرکاربرد ترین انواع سوله ها می باشد که قابلیت داشتن دهانه هایی با ارتفاع و ابعادهای نامحدود باعث این افزایش کاربرد در آن ها شده است.

اجزای تشکیل دهنده در ساخت سوله خرپایی را می توان ستون، رفتر، پرلین، استارت، وال پست، بادبند، سگراد، سینه بند، پیچ و مهره، سایبان ذکر کرد.

ویژگی برجسته ی سوله خرپایی

یکی از ویژگی هایی که در ساخت سوله خرپایی جلب توجه می کند، امکان ساخت این سوله ها به صورت سبک و سنگین می باشد که انواع سبک آن ها صرفه ی زمانی و اقتصادی را بیش از پیش کرده و همین کار باعث مورد اقبال واقع شدن ساخت این نوع سازه ها به عنوان زیر مجموعه یا انواعی از سوله های خرپایی در سال های اخیر شده است.

 

توسط | ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۱۴:۰۹:۲۸ +۰۰:۰۰ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶|

پیام بگذارید