طراحی و ساخت سوله

//طراحی و ساخت سوله

طراحی و ساخت سوله

طراحی و ساخت سوله : ساخت سوله برای استفاده در انواع مصارف صنعتی و غیر صنعتی امری است که در سال های اخیر مانند تمام دنیا، مورد توجه صاحبان مشاغل و کارخانه داران قرار گرفته است.

سوله ها دارای اجزای گوناگونی می باشند که باید هر کدام از آن ها به وسیله ی محاسبات دقیق علمی طراحی شده و برای ساخت سوله به کار گرفته شوند.

طراحی سوله امری بسیار حساس و در عین حال دقیق می باتشد که صرفا در تخصص افراد آموزش دیده در این زمینه می باشد.

طراحی و ساخت سوله

متخصصین طراحی سوله در امر طراحی بایستی به آیتم هایی مانند : انواع بارگذاری ها در سوله، درز انقطاع، تعداد قاب ها، نحوه ی اتصال اجزا، تنش خاک منطقه، میزان شیب سقف، تیر حمال جرثقیل، طول و عرض و ارتفاع سازه، ابعاد دهانه و … توجه کافی برای جلوگیری از آسیب ها و خطرات احتمالی داشته باشند.

در مرحله بعد از طراحی سوله ، مرحله ی ساخت قرار دارد که در این زمان مهندسین با توجه به طراحی های انجام شده اقدام به ساخت اسکلت فلزی سوله در قسمت های مختلف سوله می نمایند.

همان گونه که از پیش اشاره شده طراحی و ساخت سوله امری تخصصی می باشد که در توان افراد عادی نیست و چان چه آن ها بدون در نظر گرفتن انواع فنون طراحی، اقدام به این کار نمایند ، ممکن است سازه دارای استحکام کافی نبوده و به درستی روی یکدیگر قرار نگرفته باشند و در پی آن خسارات مالی و جانی زیادی برای بهره برداران از آن ها به وجود بیاید و ویزگی مقرون به صرفه بودن ساخت سوله به طور کلی منتفی شود.

در ساخت سوله ها انواع دستگاه های صنعتی با برخورداری از تکنولوژی های به روز دنیا به کار گرفته می شوند تا بتوانند سازه ای با کیفیت بالا برای استفاده در صنایع گوناگون را در عین کاهش هزینه ها و سرعت بالا به مشتریان ارائه بدهند.

توسط | ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۱۱:۴۳:۰۷ +۰۰:۰۰ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶|

پیام بگذارید