سوله تیرورقی

سوله تیرورقی

سوله تیرورقی : تولید سوله ها برای استفاده به عنوان سازه هایی که دارای سالن های وسیع و دارای سقفی سرپوشیده می باشند، در روزگار کنونی مانند سایر نقاط دنیا در میان ایرانیان نیز مرسوم شده است. در میان انواع تولیدی این سازه ها، سوله تیرورقی از نوع قدیمی سوله های تولیدی در کشور می باشد که دارای کاربردها و ویژگی های مختص به خود هستند.

این سوله ها اولین نوع سوله ای بودند که در کشور ایران تولید شده اند اما به دلیل نقص هایی که در ساخت آن ها وجود داشته است، رفته رفته از چرخه ی تولید کنار گذاشته شده و یا حداقل، میزان ساخت و سفارش آن ها بسیار کم شده است.

دلیل این امر هم این می باشد که پیشرفت علم و تکنولوژی باعث ابداع روش های جدیدی در طراحی و تولید سازه ها شده است و میزان عیوب موجود در آن ها را به حداقل ممکن رسانده است.

سوله تیرورقی

سوله تیرورقی امکان نصب انواع جرثقیل ها را در خود دارند و همین امر باعث کاربرد آن ها در انواع صنایع شده است.

سوله تیر ورقی، از جنس فولاد خام تولید می شوند و به همین دلیل جزو سازه های سنگین وزن به شمار می آیند و امکان مانور بر روی ساختار شکل ظاهری آن ها بسیار محدود می باشد.

این سوله ها در قیاس با انواع سوله های دیگر که در سالیان اخیر اقدام به تولید آن ها شده است دارای استحکام و انسجام کمتری برای تحمل وزن ها و بارهای وارد شده به خود دارند و مقاوت کمی در برابر زلزله و طوفان و … از خود نشان می دهند.

در کنار این ها می توان به امکان بازیافت قطعات به کاربرده در ساختار آن ها اشاره نمود که در زمره ویژگی های مثبت این سازه قرار می گیرد.

به خاطر همین نقص هایی که در ساخت سوله تیرورقی وجود دارد، ساخت سوله های دیگری از جمله سوله  یو بی ام و سوله های خرپایی در سال های بعد قابلیت تولید در ایران را پیدا کردند.

 

So9612120404

توسط | ۱۳۹۶-۱۲-۱۷ ۱۳:۳۸:۳۵ +۰۰:۰۰ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۶|

پیام بگذارید