انتخاب بهترین سوله

//انتخاب بهترین سوله

انتخاب بهترین سوله

انتخاب بهترین سوله : امروزه به دلیل تنوع سوله ها، انتخاب بهترین سوله مورد نیاز بسیار مشکل شده است و برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشیم باید از مشاورین مجرب کمک بگیریم این مشاوران با تعیین نیازها و اهداف نهایی ساخت سوله به یک نتیجه گیری کلی می رسند انتخاب سوله به طور کلی نیاز به معیارهایی دارد که آشنایی با آنها روی نوع انتخاب تاثیر می گذارد این معیارها عبارتند از:

انتخاب بهترین سوله

۱- کاربری سوله: بر اساس نوع کاربرد اعم از صنعتی، تولیدی یا انبار می توان نوع خاصی از سوله را انتخاب کرد.

۲- وجود یا عدم وجود جرثقیل : در بعضی از سوله ها نمی توان از جرثقیل های سقفی استفاده کرد پس باید وجود یا عدم وجود جرثقیل در سازه را مشخص کنیم.

۳- زمین: در انتخاب نوع سوله زمین مورد ساخت نیز اثرگذار است میزان تراکم زمین و استحکام خاک منطقه دو مقوله بسیار مهم در انتخاب و نصب سوله می باشد.

۴- بارهای وارده : تعیین نوع بارهای وارده در منطقه مثل باد، برف و بارهای مرده، بار جرثقیل و بار زنده که از عوامل مهم انتخاب سوله است برای مثال شرایط انتخاب سوله در منطقه برف خیز با منطقه ای که وزش باد شدید دارد، متفاوت است.

با در نظر گرفتن عوامل فوق می توان از انواع سوله های اسکلت فلزی، خرپایی و قوسی گزینه مناسب را انتخاب کنیم.

انتخاب بهترین سوله

این سوله ها به دو نوع پیچ ومهره و جوشی تقسیم می شوندنوع پیچ و مهره ای به صورت پیش ساخته در کارخانه ساخته می شود و در محل نصب می گردد. وزن سنگین این سازه ها باعث می شود در انتخاب زمین وسواس به خرج دهیم. نوع جوشی بیشتر در سازه های سبک استفاده می شود وبه دلیل عدم طراحی پیچ ومهره ها سرعت کار افزایش یافته و هزینه ها کاهش می یابد به دلیل استفاده از فولاد درساخت، این سازه ها مقاوم و انعطاف پذیر هستند.

سوله های خرپایی:
این سوله ها با سازه های خاص و اشکال متنوع هندسی از پر طرفدارترین سوله ها هستند وزن سبک همراه با استحکام سازه در برابر نیروهای مختلف، عدم نیاز به فونداسیون خاص از مزایای این سازه ها می باشند.

قیمت سوله و عوامل موثر بر آن چیست ؟ چه آیتم هایی برای قیمت نهایی سوله های سبک و سنگین در نظر گرفته می شود؟

متدهای ساخت سوله:

سوله سبک
سوله سنگین

توسط | ۱۳۹۷-۷-۲۶ ۱۰:۲۹:۲۱ +۰۰:۰۰ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۷|

پیام بگذارید